Bezpłatne przejazdy pociągami PKP

Przejazdy obywateli Ukrainy pomiędzy 1 a 30 kwietnia 2022 roku Informujemy, że od 1 do 30 kwietnia 2022 roku obywatele Ukrainy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów naszymi pociągami zgodnie z poniższymi zasadami. Zasady przejazdów na terytorium Polski 1. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać wyłącznie obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę 24.02.2022 r. lub później i Read more about Bezpłatne przejazdy pociągami PKP[…]

Święcenie pokarmów

Święcenie pokarmów dla obchodzących w najbliższych dniach Święta Wielkanocne – Великдень – uchodźców przebywających w Tarnobrzegu odbywać się będzie w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, kościele pw. św. Barbary w Tarnobrzegu po mszach świętych odprawianych o godzinie 7.30 i 9.30.

Darmowe połączenia telefoniczne

Uchodźcy wojenni przebywający w Tarnobrzegu mogą skorzystać z darmowych połączeń ze swoimi bliskimi przebywającymi w Ukrainie. Usługa taka dostępna jest w Punkcie Informacyjnym dla Uchodźców zorganizowanym w Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, ul. Mickiewicza 7 A. By zapewnić komfort rozmów, do tych wydzielono osobny pokój. Dziękujemy sieci Play za tak piękną inicjatywę!

Kurs j. polskiego

Bezpłatny kurs języka polskiego. Kurs trwał będzie trzy miesiące, a lektoraty odbywać się będą trzy razy w tygodniu po dwie godziny w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. Zajęcia już od 11 kwietnia. Zapisy i informacje odbywają się w Punkcie Rejestracji Uchodźców w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, osobiście: ul. Mickiewicza 7, lub telefonicznie: 15 8181209 w Read more about Kurs j. polskiego[…]

PRACA DLA UCHODŹCY

Wchodzimy z naszą pomocą dla Uchodźców level wyżej.  Tworzymy bazę szukających pracy i bazę Pracodawców. Chcesz zatrudnić?   Zadzwoń: 609 902 792     Pracodawco pamiętaj! Na chwilę obecną aby zatrudnić legalnie obywatela Ukrainy, musisz uzyskać dla niego jeden z dokumentów tj. zezwolenie na pracę lub oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy.